PartneR: ŠKODA AUTO

Odvětví: automotive

Škoda Auto je největším výrobcem automobilů v České republice. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi, kde je také největší výrobní závod. Od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen. Nástrojárna Škoda Auto a.s se zabývá vývojem, konstrukcí a výrobou nástrojů pro výrobu automobilů.

Zmapujte a popište stav techniky v oblasti/oblasti kapacitního plánování, který může partner využít pro účely budoucí optimalizace, rozšíření a rozšíření procesů kapacitního plánování, které jsou v současné době využívány v oddělení výroby nástrojů.

Byl vytvořen dokument State of the Art, který popisuje nejpoužívanější metody a techniky v oblasti kapacitního plánování. SoA popisuje metodiku v několika oblastech. První z nich se zaměřuje na oblast řízení kapacit a teorii omezení, která popisuje faktory omezující výkon a výstup systému a identifikuje a řeší potenciální úzká místa. Druhá část se zabývá operativním plánováním podniku a popisuje řízení harmonogramu, personální plánování, plánování prodeje a plánování výroby. Poslední část se zaměřuje na oblast plánování zdrojů a metody materiálového plánování, které se zabývají požadavky z hlediska zakázek, jejich velikostí a jejich predikcí.

Vytvořený dokument SoA představuje obecný úvod pro oblast procesů kapacitního plánování, který má poskytnout přehled metod a přístupů, které se v této oblasti používají. Tento výsledek bude použit jako odrazový můstek pro cílenější přístup, kdy budou tyto metody zmapovány a využity pro optimalizaci a rozšíření reálných procesů, které se v současné době používají v oddělení výroby nástrojů partnera.

 

 

Hlavními přínosy jsou stav techniky v dané oblasti, východiska pro budoucí optimalizaci a rozšíření procesů plánování kapacit a optimalizace procesů plánování zdrojů a materiálu.

Tato success story byla podpořena projektem EuroCC. Tento projekt získal finanční prostředky z Evropského společného podniku pro vysoce výkonnou výpočetní techniku na základě grantové dohody č. 951732. Společný podnik získává podporu z programu Evropské unie pro výzkum a inovace Horizont 2020 a Německa, Bulharska, Rakouska, Chorvatska, Kypru, České republiky, Dánska, Estonska, Finska, Řecka, Maďarska, Irska, Itálie, Litvy, Lotyšska, Polska, Portugalska, Rumunska, Slovinska, Španělska, Švédska, Spojeného království, Francie, Nizozemska, Belgie, Lucemburska, Slovenska, Norska, Švýcarska, Turecka, Severní Makedonie, Islandu, Černé Hory. Tento projekt získal finanční prostředky z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (ID:MC2101).